• Léto - podkategorie
  • Zima - podkategorie
  • Zábava - podkategorie
Úvod > Aktivity > Turistika

Turistika ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn je nejznámějším horským rekreačním a sportovním střediskem v České republice s mnoha možnostmi aktivního využití volného času.

Okolí Špindlerova Mlýna nabízí v létě přes 180 km turistických cest. Na každé z nich se můžete občerstvit v příjemném prostředí výletních restaurací a bufetů.

Pro náročnější jsou k dispozici trasy hřebenových túr, na jejichž počátek se můžete i v létě pohodlně dopravit lanovými dráhami Na Pláni (1182m) a Na Medvědíně (1235m).

Aktuální a podrobné informace o jízdním řádu a cenách lanovek najdete na www.mestospindleruvmlyn.cz

Pěší turistika ‒ krátké vycházky

Okolo Labe:
Ve Špindlerově Mlýně jsou krásné vycházkové trasy např. okouzlující promenáda podél Labe, která vede kolem lanovky na horu Medvědín. Na Medvědíně je krásný výhled na celé Krkonoše včetně nejvyšší hory České republiky Sněžky.

Pod Svatým Petrem:
Okružní vyhlídková cesta v malebném údolí Svatý Petr, kterou projdete klidnou chůzí za cca 2 hodiny.

Lehká hřebenovka:
Méně náročná vycházková trasa - autobusem z centra Špindlerova Mlýna vyjedete na Špindlerovu boudu v nadmořské výšce 140 m. Procházkou přes Petrovu boudu a Moravskou boudu se dostanete zpátky do Špindlerova Mlýna asi za 2-3 hodiny. Na Moravské boudě doporučujeme příjemnou restauraci.

Na chleba se sádlem na Rovinku:
Vodovodní cestou, která začíná kousek za naším pensionem, vyšlapete na Horní Mísečky, kde se vydáte směrem na Rovinku. Po malém občerstvení ve sportovním prostředí lesní chaty Na Rovince se vrátíte přes Krausovy boudy zpátky do Špindlerova Mlýna.

Pláně:
Lanovkou se necháte vyvést na Pláně. Projdete po hřebenech hor směrem na Strážné kolem chaty Na pláni a potom se Věřinou cestou vracíte po úbočí zpět do města.

Bílé Labe:
Krásná procházka je Dřevařskou cestou na chatu U Bílého Labe (asi 4 km). Zde se můžete občerstvit a rozhodnout: podle svých sil pokračovat na Luční boudu nebo se po silnici dostanete pohodlně zpátky do Špindlerova Mlýna. Tato cesta je vhodná i pro handicapované  a vede z Dívčích lávek asi 4 km mírným stoupáním po asfaltové silnici až k boudě U Bílého Labe.

Pěší turistika ‒ pro náročnější a zdatnější turisty

Náročné celodenní vysokohorské túry ze Špindlerova Mlýna většinou směřují na nejvyšší horu České republiky, Sněžku (1602m).

Sněžka:
Nejméně náročná je trasa přes Špindlerovu boudu. Na Špindlerovu boudu můžete vyjet autobusem, který má zastávku na autobusovém nádraží v centru Špindlerova Mlýna a jezdí v sezóně každou půl hodinu. Ze Špindlerovy boudy se vydáte na Sněžku kolem Poledních kamenů a zpátky to vezmete přes Luční boudu a Výrovku, kde se posilníte na závěrečný sestup úbočím Stohu do Svatého Petra.

Další možnost, jak se dostat na Sněžku, je ze Svatého Petra krásným výstupem údolím Dlouhého dolu až nahoru na Výrovku a dále pak na Luční boudu.

Kozí hřbety:
Krásná vyhlídková cesta vede ze Svatého Petra na Kozí hřbety a Luční boudu. Zde se můžete rozhodnout a buď pokračovat na Sněžku, nebo se vrátit přes Výrovku a přes bufet Na Rozcestí úbočím Stohu zpátky do Špindlerova Mlýna. Na cestě z Výrovky na bufet Na Rozcestí si nenechte ujít vzácný přírodní úkaz – sněhovou mapu republiky. Až do letních měsíců jsou na Studniční hoře vidět zbytky sněhu ve tvaru České republiky.

Kde pramení Labe:
Cesta k prameni Labe je jedna z nejkrásnějších ‒ lanovkou se necháte vyvézt na Medvědín, odkud pokračujete přes Vrbatovu boudu a Zlaté návrší kolem mohyly Hanče a Vrbaty až k samotnému prameni Labe. Zpáteční cesta vede k Labské boudě a potom náročnějším sestupem Labským dolem, kde uvidíte Pančavský vodopád ‒ nejvyšší v České republice (148 m). Od pramene Labe se dá vyrazit i směrem k polské chatě Wawel přes Sněžné jámy a Vysoké kolo, dostanete se k Petrově boudě a přes Moravskou a Davidovy boudy sejdete dolů.

Bedřichov 157
Špindlerův Mlýn

+420 602 628 045
info@valon.cz

© 2024 Pension Aspen. Vytvořilo ANAWE